General Mobile Discovery 16GB ve Xiaomi Mi Band Sorunu vee ÇÖZÜM !!

Evet arkadaşlar 1 günlük uğraş sonucunda nihayet General Mobile Discovery 16GB ve Xiaomi Mi Band arasında bağlantı kurabildim. Şu an stabil çalışıyor. Uyuma ve uyanma saatlerine dikkat 😀  Mi Band in özelliklerini biliyorsunuzdur zaten anlatmama gerek var mı bilmiyorum ama belki bir inceleme yazısı yazabilirim.

Xiaomi Mi Band Mi Band Application

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelelim ÇÖZÜM ‘e: Bir uyglama için android sürümümü KitKat ‘a güncelledim!
1.
 Malesef ama malesef Mi Band ‘in uygulaması Jelly Bean (4.2.2) de çalışmıyor. Discovery ‘ye KitKat (4.4.2) güncellemesini kurmanız gerekli. İyi haber şu: nette o kadar olumsuz yorum var ki açıkcası çok çekinmiştim android sürümümü KitKat a yükseltmeye. Neyse ki hiçbir problemle karışalmadım. Jelly Bean gibi hızlı hatta hız iyileştirmeleri işe yaramış galeride, kamera uygulamasında vs. Yeni arayüzü çok beğendim, bu arayüz ile kullanamayacaksak satalım zaten teli. Kullandıkça göreceğiz bakalım 🙂

2. KitKat ‘a 16GB lik sürüme sahip olanlar kolay bir şekilde sistem güncellemeleri uygulamasından yükleyebilirler. Uygulamalarınız, fotoğraflarınız, rehber ve mesajlarınıza hiçbirşey olmuyor. Yalnız rehber ve mesajlar için güncellerken “Yedekleme” kısmına girip yedeklemeniz gerekiyor. Rehberim zaten googlede var ama yinede yedekledim ben. Geri yüklerken çift kayıt atar mı? diye düşündüm ama öyle bir sorunda olmadı.

3. KitKat ‘ı yüklediniz. Sevinçle Google Play ‘e girip Mi Fit ‘i de yüklediniz. Bende ilk seferde çalışmadı ne saçmalıktır anlayamadım. Hatta Mi Band ‘i normal Bluetooth a girip manual olarak eşleştirmeme rağmen Mi Fit uygulaması Mi Band ‘i görmedi. Belki sizde bu adımlardan sonra direk çalışadabilir bilemiyorum ama benim gibi bir sorunla karşılaşanlara yardımcı olma babında yazdığım bu makalenin yardımı olur umarım.

4. Bu ek bilgilerden sonra gelelim benim gibi anormallik yaşayıp Mi Band ‘i çalıştıramayanlara.. VAZGEÇMEYİN !

5. Hal böyle olunca, Mi Fit uygulamasının eski sürümlerini aramaya koyuldum kaç tane apk denediysem olmadı. O apk larda burada ( http://en.miui.com/thread-53761-1-1.html ) . Cihazı çok kere manual olarak eşleştir kaldır yaptım uygulamadada denedim görüyormu diye ama nafile.

6. Son yaptığım şey şu oldu. Alakasız olabilir biliyorum ama yazılım dünyasında böyle bug lar olabiliyor.. En son şu apk yı yükledim tele. Siteye üye olmayla uğraşmayın diye dosyayı upload ettim. (Link: MiFit_1.3.312_375_en_notify.apk ) Sizde bunu yükleyin önce. Bu uygulama kuruluyken. Google Play e gidin. Mi Fit uygulamasını bulun. “Yüklemeyi Kaldır” a tıklayın (Bildiğiniz uygulama kaldırma işlemini gerçekleştiriyor ama ne yaptıysam aynısını yazayım dedim saçmalıklar olabiliyor.)  Şimdi play deki uygulamayı yükleyin. Sonra telefonunuzdan Ayalar / Bluetooth a gelin ve MI ‘yi bulup eşleştirin. Daha sonra Mi Fit uygulamasını açın ve bağlantı kurmaya çalışın. Birkaç denemede veya ilk denemenizde olacaktır. Özetle: Uğraşın, oluyor, çözüm bu aslında 🙂

İyi çalışmalar.

4 thoughts on “General Mobile Discovery 16GB ve Xiaomi Mi Band Sorunu vee ÇÖZÜM !!

 1. Furkan

  Kardesim ben de bir turlu eslestiremedim discovery cihazimla. Wetransfere yukledigin link silinmis. Programi tekrar upload etme yada programin ismini verme sansin var mi?

 2. nihat

  Upload ettiğin dosya ney acaba silinmişte

 3. ozkan

  6.maddedeki program nedir ? Upload silinmiş maalesef

 4. sebahattint

  Linki güncelledim arkadaşlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.