Samsung Galaxy Ace S5830 Root ve Flash Player 11 Kurulumu

DİKKAT! Bu konu ve dosyalar SADECE Galaxy Ace S5830 için geçerlidir. S5830i için denemeyiniz!

Merhaba arkadaşlar, gelen sorular üzerine daha aydınlatıcı olması bakımından bu konuları detaylı bir şekilde anlatmak istedim. Önce telefonumuzu nasıl root edeceğiz onu anlatayım.

Root demek, telefona yönetici girişi yapmış gibi tüm dosyaları, sistem dosyaları dahil görebilmek, silebilmek ve dosya izinlerini değiştirebilmek gibi sistem üzerinde birçok işleme açmak demektir.

Nasıl rootlarım?
Öncelikle bu işlemin telefonunuzu olumsuz bir durumda garanti dışı bırakabileceğini belirteyim. Çıkabilecek aksilikleri gözönüne alınız.. Ama şimdiye kadar kendi telefonumda bu anlatacaklarımı denedim ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Önemli olan birşeyleri iyi araştırıp bilgi sahibi olduktan sonra işe kalkışmaktır yoksa başınız ağrıyabilir. Forumlarda çok rastlıyorum telefonunu yeni almış hiç araştırma yapmadan (önyargılı değilim ama öyle anlaşılıyor) rom yüklemeye kalkışmış ve telefonu brick yani açılamaz duruma getirmiş. Demem o ki tartın ölçün biçin öyle işe kalkışın. Ben epey bi araştırma yaptıktan ve orjinal romumdan sıkıldıktan sonra root ve rom yükleme işlemlerine girmiştim 🙂 Bu uyarılarımdan sonra artık root olayına girebiliriz. Oldukça basit bir işlem ama bende acemisiyken recovery ye girmeye bile korkuyordum açıkcası.

1 -Root dosyasını buradan indirin veya aşağıdaki barkodu okutun.

2- Dosyayı bilgisayarınıza indirdiyseniz, sd kartınıza atın. (Zip dosyası zipten çıkarmayın olduğu gibi atın sd karta)
3- Telefonu kapatın ve Recovery Menüsünü görene kadar sırasıyla Orta Tuş + Power (Teli açıp kapadığınız tuş) tuşlarına basılı tutun.
4- Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir ekran gelecek. Bu ekran dokunmatik değil. Ses açma kapama tuşları ile aşağı yukarı, orta tuş ile de seçim yapıyorsunuz.. Buradan apply update from sdcard ı seçin.

5- Sonra Sd karta attığımız root_upd_1.zip dosyasını bulun ve onu seçin. Açılan ekranda YES i bulun ve seçin tekrar. Yüklemenin yapıldığını göreceksiniz. Bitince reboot system now ı seçin, telefon yeniden başlayacaktır ve artık telefonunuz rootlu…

Not : Kuracağınız uygulamanın istediği izinleri dikkatli okuyun ve güvenmediğiniz uygulamaları kurmayın. Aksi halde arkaplanda çalışan bir uygulama bilgilerinizi internet aracılığı ile ikinci kişilere aktarabilir. Root lu iken daha çok dikkat etmelisiniz.

Nasıl eski haline getireceğim (Unroot) ?
Öncelikle unroot dosyasını buradan indirin ve sd kartınıza atın.
Unroot işleminde de yukarıdaki adımların aynısı gerçekleştirerek telefonunuzu eski rootsuz haline getirebilirsiniz.

Flash Player 11 Kurulumu
Normalde telefonumuzun işlemcisi Flash Player desteklemiyordu ama Adobe Armv6 işlemciler içinde bu desteği sağlamıştı geçtiğimiz günlerde. Şimdi kuruluma geçelim.

(Programların Kare Barkodları aşağıdadır. Onlarıda kullanabilirsiniz )
1- İlk önce Flash Player 11 i buradan indirin ve normal bir şekilde yükleyin.
2- Lib klasörünü içeren dosyayıda buradan indirin.
3- Lib klasöründeki dosyaları Root Explorer yardımıyla sistemdekilerle değiştireceğiz. Root explorer ıda buradan indirin.
4- Lib.zip i açın ve…
libflashplayer.so
libstagefright_froyo.so
libstagefright_honeycomb.so
libysshared.so
dosyalarını sd kartınıza atın.
5- Şimdi Root Explorer ı açın (ilk defa giriyorsanız super user izin vereyim mi bu programa diye bir soru soracaktır ona Allow diyoruz:) ) ve üstteki Mount R/W butonuna tıklayın. Sol üst köşede Mounted as R/W yazdığını ve butonun R/O olaran değiştiğini göreceksiniz. (Read/Write – Read Only) Bu işlemi yapmazsanız yukarıda belittiğim dosyaları belirteceğim konuma yazmanıza izin vermeyecektir sistem.
6- Root explorer a girdikten sonra aşağı doğru inin ve sd card klasörünü bulun. Oradan daha önce atmış olduğumuz dosyaları seçin. Çoklu seçim için Seçenekler tuşuna basın (orta tuşun solundaki tuş) Multi-Select seçeneğine tıklayın ve 4 dosyayıda seçip, Copy e tıklayın. Daha sonra geri ana dizine gelin yani ilk ekrana. Bu sefer /data/data/com_adobe_flashplayer/lib/ klasörüne girin ve Paste ye tıklayın. !Dikkat! Bu işlemi gerçekleştirirken yetersiz alan uyarısı alıyorsanız varolan lib klasörünü silin ve yeni klasör oluşturduktan sonra dosyaları kopyalayın lib e.
7- Son olarak libflashplayer.so basılı tutup. Permission a tıklayıp tüm izinleri veriyoruz. Yani hepsini işaretliyoruz. Bunu diğer 3 dosya içinde yapın. Hepsine bu izinleri vermelisiniz. Ondan sonra bir geri gelin ve Lib klasörünede aynısını yapın.

Telefonu yeniden başlatmaya gerek yok direk internete girip deneyebilirsiniz.
Bende 2.3.5 sürümü var ve problemsiz çalıştı. Kendim nasıl yaptıysam öyle anlattım. Hayırlı olsun 🙂

Flash Player 11             Lib.zip                       Root Explorer

                                      

 

106 thoughts on “Samsung Galaxy Ace S5830 Root ve Flash Player 11 Kurulumu

 1. mehtap

  Çok yararlı bilgiler paylaşıyorsun.Çok teşekkürler.Ama ben vazgeçtim galiba cesaret edemedim.Flash olmasın ne yapalım?

  • @Taner rica ederim 🙂

   @Mehtap Senin rom sürümü 2.3.6 idi sanırım. 2.3.6 yı kendi telefonuma kurduğumda root edememiştim. Bu update dosyası işe yaramamıştı onuda belirteyim.. Ama yapan arkadaşlar vardı. 2.3.6 için biraz bakınayım kesin bişeyler bulursam paylaşırım yine…

 2. Az önce denedim, sorunsuz çalışıyor.

  Teşekkürler.

 3. efe

  dediklerinizi aynen yaptım, fakat yeterli alan olduğu halde, yetersiz alan uyarı verdi ve 4 dosyayı lib klasörünün içine kopyalamadı.Bilen varmı , nasıl yapıcaz…

  • Evet Efe, onu belirtmeyi unuttum bak iyi söyledin… O problemi ben şöyle hallettim. lib klasörünü sildim. Yeni lib klasörü açıp onun içine atmıştım. Enteresan ama lib klasörüne girdiğinde yukarda 1mb boş alan diye görünecektir. Bir üste çıkınca boş olan daha fazla görünüyor.. Üst kısma dikkat edersen görürsün. Yazıyada ekleyeyim bunu sağol hatırlatmış oldun bana da 🙂

 4. Bahadir akar

  Ya Allah razı olsun senden. Telefonu eylulde aldım. O zamandan beri Flash Player yüklemeye çalışıyordum. Senin sayende yükledim, halloldu.

  • Amin Bahadır cümlemizden. Yardımım olduysa ne mutlu..

 5. huseyin

  root expşorer da listede bişey görünmüyor neyi yanlış yaptim anlayamadim

 6. yusuf

  adobe flash player 11.1 uygulama yüklenmedi diyor yardımcı olurmusunuz

 7. Erdi

  Merhabalar

  Samsung Galaxy Ace GT-5830i telefonunu kullanıyorum Android 2.3.6 kurulu Kies üzerinden son güncelleme yapılı dediklerinizi yapmaya çalışıyorum ancak Flash Player kurmaya çalışırken uygulama yüklenemedi hatası alıyorum. Telefonum rootlu Flash Player 10.3 ve 11 denedim ikisini kuramadım. Nasıl kurabilirim yardımcı olursanız çok minnettar olurum, teşekkürler.

  • Bende S5830 var Erdi onun üzerinde denedim ama 5830i içinde olması lazım pek bir fark yok. Bazı tellerde malesef böyle şeyler olabiliyor. Telefonu kapatıp açıp yüklemeyi deneyin. Madem telefonun rootlu install manager yükle. Sonra kurmaya çalış flash ı. Install Manager karşına çıkacaktır yükleme yaparken, onun aracılığıyla yükle.

 8. Dorukhan

  Telefonum rootlu fakat uygulama yüklenmedi hatası veriyor Android sürümüm 2.3.6 ne yapabilirim?

  • Install manager ile uygulama kurmayı deneyin. Birkaç kullanıcıda daha böyle problemler var sebebini tam olarak bilmiyorum ama eğer birşeyler bulursam paylaşırım.

 9. Erdi

  Merhaba

  Telefona Install Manager yükledim ama Flash Player yine kurulmuyor. 10.1 kuruluyor ancak 10.3 ve 11 kurulmuyor.

  • @Erdi: 10.1 de işini görür. Aynı işlemleri onun içinde yaparsan çalışacaktır. Lib klasörünü ve apk sını konuda paylaşacağım..

 10. sedat

  Hocam süpersin. Valla oldu. Teşekkürler…

 11. Kemal

  ALLAH RAZI OLSU ALLAH NE MURADIN VARSA VERSIN

  • Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.. Amin Kemal cümlemizin 🙂

 12. berkay

  galaxy ace 5830i de çalışır mı

  • @berkay: 5830i için root dosyasını paylaşamadım henüz. Onunla ilgili bir konu açacağım ama biraz daha araştırma yapmam gerekiyor çünkü 5830i lerde bazı belirsizlikler var. Net birşeyler bulursam yeni bir başlık altında root ve flash player yükleme ile ilgili bir yazı yazmayı düşünüyorum.

 13. ozan

  dostum bir sorum olucak öncelikle paylaşım için saol benım sorunum apply update from sdcard a girememem açamıyorum yani root_upd_1.zip dosyasını bulamıyorum yani o menü açılmıyor . hafıza kartını biçimlendirdim tekrar denedim olmuyor . 2.3.6 kullanmaktayım

  • @ozan: sanırım 5830i kullanıyorsun. Recovery Menüye tel kapalıyken. Orta Tuş + Açma Kapama tuşlarına basılı tut ve recovery menüsünü görene kadar da bırakma tuşları 🙂

 14. vahit can lafci

  Merhaba. Telefonum s5830i. Rootlu. Flash player 10.3 yukleniyor ama 11 yuklenmiyor. 10.3 bazi videolari acmiyor. İnstall manager de yukleyemedi. 10-15 kere denedim. Cogu zaman restart atip denedim ise yaramadi. Yardimci olur musunuz ?

  • Vahit, yeni bir telefon olduğu için kurulamadığını düşünüyorum. Herkes bu problemden şikayetçi forumlarda da gördüğüm kadarıyla. Sağlam bişeyler bulursam eğer paylaşacağım bloğumda 🙂 10.1 yükleyenler var ama 11 görmedim hiç.

 15. Okan

  merhaba arkadaşlar , ben sadece flash player son sürümü (11) i yüklemek istiyrum bunun için : “(Flash Player 11 Kurulumu
  Normalde telefonumuzun işlemcisi Flash Player desteklemiyordu ama Adobe Armv6 işlemciler içinde bu desteği sağlamıştı geçtiğimiz günlerde. Şimdi kuruluma geçelim.

  (Programların Kare Barkodları aşağıdadır. Onlarıda kullanabilirsiniz )
  1- İlk önce Flash Player 11 i buradan indirin ve normal bir şekilde yükleyin.)”

  kısmına kadarki işlemleri gerçekleştirsem yeterli midir?
  açıkcası gerisi sıkıcı geldi o kadar uğraşmak istemedim
  daha basit bir yöntemi yok mudur bilen var mı ?

  • Eğer birşeyleri başarmak istiyorsan okumaktan sıkılmamalısın bence 🙂 Senin soruna gelirsek, sadece o adım ile kimse flash çalıştıramadığı için yazdığım bir yazı bu. Daha basit bir yöntemi şimdilik yok bildiğim kadarıyla. Eğer telefonun S5830 ise flash çalışacaktır. Ama S5830i ise aynı yöntem ile Flash Player 10.3 yüklemeni öneririm 11 in çalışmadığı söyleniyor.

 16. tuğberk

  sebahattin kardeş bu flaş player s5830i de çalısıyor dimi..

 17. tuğberk

  sebahattin telefonu alalı 1 hafta oldu ve telefonu daha bilgisayara bağlayamadım kıes yükledim samsun galaxy ace s5830i usb driver yükledim hala usb ile bağlanamıyorum kafayı yicem ya ne bilgisayara baglanıyo flas player yok sinir oldum valla

 18. hakan

  Mrb sebattin telefonum ace 5830 malum flash destegi yok flash kurulumunu bahsettigin gibi yaptim flas kuruldu fakat videolari acarken kesik kesik aciyor bu sebeple izlemenin mumkunu yok bunun sebebi nedir.acaba kullandigim surum 2.3.6(surumle alakali bir konumu acaba)

 19. tuğberk

  yeni bir sorunum daha oldu telefon hafızası dolu ve 8 gb sd cartım var telefondakileri sd ye tasıyamıyorum ve hicbi uygulama indiremiyorum telefona :S

 20. mehmet hakan yavuz

  beyler bende galaxy ace var denedim ve oldu 🙂 tek sıkıntı çektiğim yer “/data/data/com_adobe_flashplayer/lib/” bu adresi bulmak oldu ama orda adobe flashplayer değilde /data/data/rootexplorer klasörnün içindeydi lib klasörü bunada dikkat edin. ve bunu paylaşan kişiye teşekkür ederim ellerine emeğine sağlık dostum.

 21. sezai

  “Son olarak libflashplayer.so basılı tutup. Permission a tıklayıp tüm izinleri veriyoruz. Yani hepsini işaretliyoruz. Bunu diğer 3 dosya içinde yapın. Hepsine bu izinleri vermelisiniz. Ondan sonra bir geri gelin ve Lib klasörünede aynısını yapın.”

  Butun dediklerini yaptim son olarak Permission a tiklayip butun kutucuklari isaretleyip ok deyince “permission change was not successul. please note that some file systems(e.g. SD card) do not allow permission changes” yazisini aliyorum nasil halledebilirim bunu?? yardimci olursaniz sevinirim

  • @tuğberk, kiesin son sürümü ile bir dene bakalım olacak mı.. http://www.samsung.com/tr/support/model/GT-S5830OKITUR-downloads?isManualDownload=true
   Hafıza problemi yaşıyorsanız, telefonunuz rootlu ise işiniz kolay.. Install Manager yükleyin marketten ve uygulamaları bu programla hafıza kartına taşıyın.

   @hakan, takılma durumunun siteye göre değiştiğini gördüm. Başka sitelerde de bir dene. Aklımda yok şuan.

   @mehmet hakan yavuz, rica ederim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum 🙂

   @sezai, 5.adımdaki olayı yaptın mı ? Ondan kaynaklanıyor olabilir.

 22. tuğberk

  @sebahattin kardeş bilgisayara bağladım telefonu o iş tamam telefon root lu değil yukarda root icin indirilmesi gerekenleri indirdim root dosyasını atdım sd karta şu recovery menüsü olan yerde kaldım telefonu kaptmadanmı yapcaz kapatcazmı basılımı tutcaz basıp cekcezmi anlamadım orayı detaylı anlatırsan sevinirim saol simdiden

 23. tuğberk

  @sebahattin kardeş tamam telefonu root ladım simdi bhende nerden baksan 100 tane uygulama var bunlar telefona zarar vermesin ben izinlerini hiç okumadım 🙁 izinlerinde ne yazanları yüklemiyim telefona..

 24. tuğberk

  @sebahattin kardes lib dosyalarını kopyaladım yalnız /data/data/com_adobe_flashplayer/lib/ klasörü bu klasör yok bulamadım bi türlü kopyalıcagım yeri hepsi bir isimmi yoksa ayrı ayrı klasormu bunlar :S

 25. tuğberk

  @sebahattin bide şunu belirteyim ben root explorera ilk girdigimde sol ust kosede r/o olarak gorunuyodu zaten onuda soyleyim

 26. tuğberk

  @sebahattin bide lib klasorune ulasmaksa amac direk lib diye bi klasor var ilk ana dizinde oara copyala diyorum hata veriyor..

 27. tuğberk

  @sebahattin kardeş sen facen varsa solesene sabahtan beri yorum yazıyorum cevap yok ordan bi konusalım 2 dk :s root olmamıs heralde telefone ınstal meneger calısmıyo ordan anladım dediklerini yaptım aynen surada sorun olabilir ”Sonra Sd karta attığımız root_upd_1.zip dosyasını bulun ve onu seçin. Açılan ekranda YES i bulun ve seçin” root upd 1. zip onu seciyorum yes felan gelmiyo direk reboot system now geliyo ona basıyorum telefon kapanıp acılıyo yine aynı root yok :S
  sen bi face ni ver ekliyim ordan bi konusak ya valla bgun halledelim su isi

 28. hakan

  Girdigim tum sitelerdeactigim videolar kesik kesik izleniyor cok sinir bozucu.flash hevesim kursagimda kalfi.Benimla ayni sorunu yasayan varmi videolar kare kare ilerliyor.kulandigim surum 2.3.6

 29. tuğberk

  @sebahattin kardeş ben herseyi halletdim yalnız surada takıldım daha onceki yorumlarımı salla sen bu konuda bana yardımcı ol 😀 şimdi ben 6. maddede kaldım telefonu felan rootladım istedigim uygulamaları felan tasıdım sd carda oralarda sorunum yok yalnız datadatacom_adobe_flashplayer/lib/ yeri varya orda datadata giriyorum sonra ”com_adobe_flashplayer” bu klasörü bulamıyorum indirdigim butun programlarınki var ama o yok orayı bulsam lib leri kopyaşıcam ama yok :S önerdiğin flas playeri atdıgım halde sd carda yok yalnız benim tel s5830i ona göre yardımcı olursan sevinirim 10.3 e de razıyım ben …

  • @tuğberk, 10.3 ü normal yüklediğinde o klasör gelecektir. O zaman yap libdeki işlemleri 🙂 Bu arada baya ilerledin tebrik ediyorum, azmin elinden hiç birşey kaçamıyor gördüğün gibi 🙂

 30. tuğberk

  @sebahattin kardeş 10.3 diyosunda sitede 11 in linki var ayrıca benim bilgisayarda var 10.3 atdım onu sd carda telefonda 11 görnüyo yukle dedim apk manager ile yüklenmedi dio şu klasor cıksa libleri kopyalıcamda cıkmıyo sen facen varsa verde ordan seri konusalım burda yorum yapıyorum ertesi gun anca cevap alabiliyorum :S

 31. tuğberk

  @Sebahattin abi 10.3 ü baska bi siteden indirim telefona yukledim o klasor geldi ama bu seferde lib dosayalarını kopyalıyorum ama permissiona girip izinleri verdikten sonra ok dediğimde hata veriyor hata soyle; ”permissions change was not successful. please note that some file systems (e.g. SD card) do not allow permission changes.” her aşamada bir sorun cıkıyor ya bi yüklüyemedim sunu :SS

 32. akın

  ben bu data data yı bulamadım hersey sorunsuz gıttı bı data data flash player fılan bulamdım

 33. tuğberk

  @sebahattin abi denedim iki türlüde ikisindede olmuyor :/

 34. ali haydar

  sebahattin dün akşamdan itibaren flaş 11.1 işe yaramıyor 11.2 istiyor biz bunu nasıl güncelleriz

  • @ali, 11.2 bizim işlemciler için çıkmadı henüz bildiğim kadarıyla..

   @kenan, unroot ile ilgili ekleme yaptım yazıya yukardan bakabilirsin.

   @enes, kare barkodları telefonumuz okuyabiliyor. Barcode Scanner programını kullanarak kare barkodları okutabilirsin.

 35. Kenan

  Unroot nasıl yapıcam peki abi ?

 36. Enes

  Arkadaşlar barkodu okutun derken ne demek istendiğini anlayamadım.

 37. hakan

  sebahattin

  ben root yapmaya calisiyorum android 2.3.6 verdigin dosyayi sd karta attim recoveryden dosyayi seciyorum ama installion aborted diyor yardimci olabilirmisin ?

 38. hakan

  error de sole

  E:error in /tmp/sideload/package.zip
  (status 7)
  installation aborted

  • @hakan, 2.3.6 da bu sorunu bende yaşamıştım ama ne yaptıysam rootlayamamıştım. Normalde çoğu kişi bu zip dosyası ile rootluyor ama bende de olmamıştı.. 2.3.5 e dönmüştüm tekrar ve şuan onu kullanıyorum.
   Şu linkteki dosya ile bir dene eğer olursa burayada yazarsan sevinirim.
   http://www.mediafire.com/?675e1njugvrd2ds

 39. Gökhan

  Abi Cihazım 5830i Flash Playeri yüklemede sorun yaşıyorum normal şekilde yükleme yaparken uygulama yüklenmedi hatası veriyor

  • @Gökhan, S5830i için 10.3 veya 10.1 i yüklemelisin.. Aynı yöntemle..

 40. kelebek

  Keşke bende yapabilseydim 🙁 benim telefon samsung young pro (5510) hala root bile yapamadım

 41. kasım

  sebahattın abı senın bu dedıqın ayarların hepsını yaptım ama benım herhangı surumunde bır deqısıklık olmadı surumum 2.3.3′ tu gene aynı kaldı neden acaba yardımcı olabılırmısın tsk

  • @kasım, bu yazımda anlattıklarım rom yükleme ile ilgili değil, root, unroot ve flash player yükleme ile ilgili… Android sürümünde bir değişiklik olmaz yani bu işlemler ile..

 42. akın

  sebahattın kusura bakma ısteydım cevap veremedım ama root explorer goruyor data datayı gormuyor yardımcı olursan sevınırım

 43. Sinan

  sebahattin kardeş, benımde 2.3.6 aynı hatayı alıorum. sen 2.3.5 e dusurmussun oyle yapsam olur mu? eger olursa nasıl dusurecegım konusunda da yardımcı olursan sevınırım..

  • @Sinan, Rom yükleme ile ilgili araştırma yapıp yükleyebilirsin. Ama dikkatli olmalısın rom yükleme işi biraz risklidir.

   @Feridun, Teli kapatıp açtığında sorun devam ediyormu?

   @KortX, sıkıntı olacağını sanmıyorum unroot yapabilirsin.

 44. KortX

  sebahattin abi bi işlemi yaptıktan sonra telefon root lumu kalmalı unroot yapsam olur mu

 45. kardesım samsung galaxy ace gt 5830i var bnde gt5830 la arasındakı fark ne anlamadım ama her neyse bn root dosyalarını duzenlı ındrdım ama telefonu kapıyorum guc ve home tusuna basılı tutuyorum sadece baslangıc yazısı gelıp ekran tekrar sönuyor 5830i icin deısık bır yöntem mı var yardımcı olurmusun

 46. TaLha

  sebahattin kardeş bende bir 5830i kullanıcısıyım telefonu alalı 1 ay oluyo flash yükleyecem root yapamadım 3- Telefonu kapatın ve Recovery Menüsünü görene kadar böyle bi menü ile karşalaşmıyorum yardımcı olursan sevinirim

 47. Emre

  Dediğini yapamıyorum ki cant open upd1.zip falan diyor. Dediğin menüye girebiliyorum ama

 48. yağız

  unroot içinde bi barkod koysaydın iyi olurdu usta eline saglık

 49. mahmut

  s5830 ace telefonuma dediğin gibi flash player yükledim ama videolar donma yapıyor neden olabilir ya :S

  • @mahmut: Bende de donma yapıyordu ama siteden siteye fark gösteriyor. Başka sitelerde dene istersen.

   @sivaslı: android marketten flash player yükle ondan sonra o klasör gelecektir.

   @ozenc gur: iletildi raporlarını mesajlar a girip. seçenekler(orta tuşun solundaki tuş)>Ayarlar bölümünden ayarlayabilirsin.Şebeke internetini kapatmak veya açmak içinde Ayarlar>Kablosuz>Mobil Ağlar a girip en üstteki işareti kaldırırsan kapanır, işaretlersen açılır.

 50. mahmut

  lütfen yardımcı olun kaldırıp fırlatcam sonunda telefonu :((

 51. sivaslı

  hepsi tamam da bu yazıyı bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 52. sivaslı

  herşy iyi tamamda bu yazıyı (/data/data/com_adobe_flashplayer/lib/) bulamıyorum yardımcı ollursanız sevinirim

 53. mahmut

  s5830 ace var bende yükledin oldu ama görüntü sürekli donuyor neden olabilir 🙁

 54. Erdi

  @Sadettin, 5830i ucin root ve unroot dosyalari farklidir. Telefonu recovery modda acmak icin, telefon kapaliyken home tusu + ses acma tusu ve guc tusuna basili tutacaksin Samsung logosu gelecek kapanana kadar bas, ekran gittikten sonra sadece ses acma ve guc tusuna bas telefon recovery modda acilacaktir.

 55. Mehmet

  Ben rootu yaptım flash playerıda yükledim ama sitelerde donma yapıyor.yardımcı olabilirmisiniz?

 56. Umut

  sebahattin abi bende hakan abi gibi aborted hatası alıyorum altındaki verdıgın linke giriorm fakat ölmüs galiba site açılmıyor bu arada telefonum turkcell t11 yardımcı olurmusun abi

  • @mehmet, donma yapabiliyor bazı sitelerde. Bu telefonun donanımı ile alakalı. Pek yeterli değil ama bu yöntemle idare eder hale getiriyoruz.
   @umut, bu makaleyi Galaxy Ace S5830 için yazmıştım. T11 de deneme telefonun kullanılamaz hale gelebilir yani brick olabilir.

 57. fath

  /data/data/com_adobe_flashplayer/lib/ bole bı klasor bulamadım telde napmam gerekıyo

  • Birinci adımdaki yüklemeyi yapmalısın önce.

 58. Nsh

  Herseyi yaptım ama telefonu yeniden baslatinca dosyalar siliniyor ve root explorer mounted as r/o olarak degisiyor. Superuser diye bir program yuklu ondan dolayimi oluyor bu.

 59. zafer

  helal kim yazdıysa ellerine sağlık oldu müthiş oldu hemde çalışıyor sorunsuz kaç gündür uğraşıyordum çok saoğlun

 60. Abi bende de recovery menüsünde hakanın hatasından veriyor. Senin verdiğin dosyayla da denedim yine aynı hata. Telefonu 2.3.5 nasıl yapıcam ?

 61. isyankar

  emege saygı flash sorunsuz calısıyo

 62. yılmaz

  kardeş çok teşekkürler oldu lakin videolar donuyor şimdi telefonu unroot etsek ne olur flash tekrardan kaybolur mu?

 63. umut

  Peki sebahattin qbi turkcell t11 icin cok arastirdimda root yapamadim sen nne önerirsin galaxyvace babamin telefonu oldugu icin bisey olmasindan.korkuyorum
  t11i nasil root edebilirim

 64. caner

  arkadaşlar ben dediği herşeyi yaptım.Root attım.FLASH PLAYER çalısıyor.Telefonum samsung galaxy ace GT-S5830.Android sürümüm 2.3.3 .Teşekkürler..

 65. Tayfun Cakicier

  Dostum ellerine sağlık. Aynen dediğin gibi yaptim kusursuz bir şekilde çalışıyor 😀 artık maçlar telefondan izlenebilecek….

 66. aliylcn

  ben herşeyi yaptım ama bu zip dosyalrını libe kopyalarken warning veriyo onunasıl yapcam acaba .s

  • Root exp. da yukarıda sol köşede Mount as R/W yazması lazım bunu için hemen sağındaki Mount R/W butonuna tıklamalısın.. O durumdayken yapıştırman lazım dosyayı…

 67. YasiN

  Helal Sana 😀 Yaptım Oldu ya 😀 .D

 68. cigo

  Bu yorum sayfasını açandan Allah razı olsun root u da flash player 11 ide yükledim on numara çalışıyor arkadaşlar hertürlü apk. oyun uygulama ve flash destekli sayfaları açıyor arkaaşlar çok teşekkür ederim

 69. erdem

  admin kusura bakma reklam gibi anlasilcak belki ama arkadaslara yardımcı olmak isterim android 2.3.6 root yaparken thinkfree officeyi silmek gerekiyo onu silmeden denedim bende yapamadım bi abi daha var senden iyi olmasın o bu konu hakkında sayfasında yardımcı olmus başarılı bi sekilde root yaptım telefonuma linki bu : http://ozgurturanli.com/android-cep-telefonu-nasil-root-edilir-yapilir/ ilgilenmek istersen ordan bakabilirsin..

 70. abdsmd

  kardeşim çok teşekkürler.

 71. tarık

  Saollasın hepsi oldu birde rom atmayı göstersen hangi dosyayla atıldığını falan 🙂

 72. cinary

  Flashplayer’ i yükledim,sorunsuz çalışıyor. Artık mxplayer ve vitamio kullanmaya gerek varmı dır ? Onları silsem olur mu ?

 73. sancak

  kardeş tm saol çok güzel anlatmışsında ben telefonumu rotluyorum anlatığınız şekilde telefonum açıldığında markette kök uygulama kaldırma programını indirdiğimde bana lütfen telefonunuzu rootlayın diyor ? benmi yanlış yapıyorum 🙁

 74. deniz

  Bende de samsung 5830 var ancak rot layamiyorum denilen herseyi yapiyorum orta tus ses acma tusu acma kapama tusu ucunede basiyorum olmuyor RAMDUMP mode (arm9 mode) yaziyor ne yamam lazim yardimci olursaniz

  • Deniz, açma kapama derken power tuşunu kastetmiştim. Yazıda da o şekilde düzeltme yaptım. Sağol yorumun için.

 75. deniz

  Denedim ama olmuyor arm 9 mode yaziyor telefoncuya soruyorum bilmiyor bilgisayardan yapilmasi lazim diyor

 76. Recep

  dediğin gibi yaptım ve oldu da. ama menü içinde ”super user” diye bişey var. sıkıntı yaparmı ki?

  • Yok problem yaratmaz. Super User, hangi programların root a erişebileceğine karar veren ama yönetimi senin elinde olan bir arayüz.

 77. allah bin kere razı olsun. kardeşim çok iyi bir paylaşım emegine saglık. yaptım oldu çok sağol aradım taradım işime yarıyan birtek bu sitede buldum.

 78. çok saol kardesim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.